O mně

Mgr. Daniela Machová

 

Jsem původní profesí fyzioterapeutka, miluji pohyb, práci s tělem a nalézání cest jak se cítit dobře. Od roku 2017 se věnuji péči o ženy po císařském řezu a to na základě toho, že jsem sama v roce 2015 porodila dceru neplánovaným císařem. Zjistila jsem tehdy, že se ženám po císaři nedostává téměř žádné podpory, chybí ucelené informace a kvalitní péče je těžko dostupná. A to jsem se rozhodla změnit.

Navíc jsem rychle pochopila, že rekonvalescence po císaři zdaleka není jen o těle. Sama jsem si z porodu odnesla šrámy na duši a trvalo mi nějaký čas, než se mi podařilo je zahojit. Často si ženy z porodu odnesou tíživé vzpomínky, smutek a pocity viny a i s nimi je dobré pracovat, aby zbytečně neobíraly ženu o energii a nezpomalovaly proces hojení. 

Tím ale má cesta neskončila. Časem přišlo druhé těhotenství a já toužila porodit přirozeně. Vydala jsem se na cestu vědomé přípravy, potýkání se s výzvami a budování nové důvěry v sebe a své tělo. A vyšlo to, syn se narodil vaginálně (tzv. VBAC). A přesto, že to nebyl snadný porod a rekonvalescence byla téměř stejně náročná jako ta po císaři, neměnila bych. Zkušenost s VBAC mě utvrdila v tom, že jdu správným směrem a že podpora žen po císaři má smysl. Ve finále to totiž není o tom, zda žena skutečně porodí vaginálně nebo ne, ale že porodí v klidu, vyrovnaná a s podporou, kterou potřebuje.

Jsem vděčná za úžasné klientky, které jsem měla doposud možnost potkat a za jejich příběhy, jichž jsem se stala na chvíli součástí. Jsem tu pro ženy, které chtějí vzít svůj život do vlastních rukou, poznat více samy sebe a věnovat si čas, energii a péči. Jsem tu pro ženy, které jsou ochotny podívat se svému porodnímu zážitku tváří v tvář, přijmout moudrost, kterou jim ta zkušenost přinesla a jít dál o to silnější a sebevědomější. Pokud čtete tyto řádky a cítíte, že právě já bych vám mohla pomoci, neváhejte a ozvěte se.