Služby

Jmenuji se Daniela Machová a jsem celostní terapeutka, lektorka a koučka  a specializuji se na  péči o ženy po císařském řezu. 

Pomohu vám zotavit se po porodu císařem tak, že se budete opět cítit sama sebou, příjemně ve svém těle a plná energie.  

Péče o jizvu

Péče o jizvu po císaři je klíčová. Zdravá jizva je bílá, pružná, uvolněná, netáhne, nebolí a ani neštípe. V těle nijak nepřekáží a nezpůsobuje žádná omezení ani bolesti.

Ať už jste jakkoli dlouho po císaři, s jizvou jde vždy něco dělat a stojí to za to (ošetřovala jsem i jizvu po císaři 20 let starou!). 

U mě nezažijete jen obyčejnou masáž jizvy, klientky o mě říkají, že umím zázraky. S jizvou pracuji totiž celostně a v tom je mé umění. Jizva není jen fyzický pozůstatek porodu, ale nese v sobě celý příběh a odráží rozpoložení, ve kterém se nacházíme. Klientky po mém ošetření odcházejí s úlevou, o poznání lehčí a s příjemným pocitem uvolněné jizvy a celého bříška. Často říkají, že jako by u mě odložily tíhu, která se s nimi od porodu nesla.

Jak probíhá ošetření jizvy:

Jizvu a její okolí vždy začínám ošetřovat od povrchu a velmi jemně a nejprve ji „zahřejeme“, aby byla připravená na práci. Pokud to žena dobře snáší, jdeme více do hloubky. Používám speciální fyzioterapeutické techniky a další jemné přístupy tak, že ošetření nebolí a přitom je velmi účinné. Vždy respektuji individuální potřeby a pocity každé ženy. Během ošetření vedu s klientkou podpůrný rozhovor, který napomáhá přijetí jizvy, uvolnění případných emocí, které jsou s jizvou spojeny a nalezení nového vztahu k vlastnímu tělu. Přeci jen od porodu už je jiné. Nakonec si ukážeme konkrétní techniky, kterými podpoří hojení a dousazování své jizvy do těla. Ukázku technik lze natočit na mobil, aby měla žena instrukce doma kdykoli k dispozici. 

Cena 2000,- za 90 minut

Cvičení

Cvičení po císaři má svá specifika a alespoň na začátek je dobré se poradit s odborníkem. Jedná se hlavně o probuzení hlubokých svalů trupu – hlavně břicha, které mají na starost stabilitu a ochranu páteře a vnitřních orgánů. Ty usnuly během těhotenství a ani řez v břišní stěně jim nepřidal. Také se od jejich stavu odvíjí celkový postoj těla a to, zda naše každodenní pohyby budou zdravé nebo naopak přetěžující.

Během cvičení se věnujeme správnému dýchání, které je základem úspěchu. Naučíte se cvičit i na pánevní dno, které bývá po císaři často v nerovnováze a blokuje správnou funkci bříška. Zkontrolujeme zda máte diastázu a případně jí celé cvičení přizpůsobíme tak, abychom podpořily její zatažení.

Jak probíhá cvičení:

V první řadě necvičíme kvůli hubnutí a formování postavy, ale kvůli kvalitní aktivaci břicha a zdravějšímu držení těla. To, že se pak cítíte skvěle, zpevněná a motivovanější více se hýbat a lépe jíst je prostě příjemný bonus 🙂 Cvičení je v pomalejším tempu, zaměřené na solidní zpevnění zevnitř, přesto je zábavné, akční a plné výzev. A proč cvičení trvá 90 minut? Necvičíme celou dobu do padnutí, ale učíte se i jak cvičit samy doma a zároveň zásadní cviky natočíme na váš mobil, abyste se k nim mohla vracet v pohodlí domova.

Cena 2000,- za 90 min

Terapie traumatu

Mnoho žen si z porodu císařem odnese tíživé pocity. Při vzpomínce na porod se snadno rozpláčou, trápí je pocity viny, selhání, lítosti a někdy i zlosti na personál porodnice, který s nimi nejednal tak citlivě a s respektem, jak by bývaly potřebovaly. Často mají problém se navázat hlubší vztah se svým miminkem a prožívat radost z mateřství. Náročná porodní zkušenost je připravila o energii a sebevědomí. 

Pokud se poznáváte, nezoufejte. I já to zažila a díky tomu vím, že těžký prožitek z porodu se dá zpracovat a zahojit natolik, že se budete zas cítit sama sebou, uvolněná a sebevědomá v roli matky a vzpomínka na porod už pro vás nebude bolestivá. 

Jak probíhá terapie traumatu z porodu:

V sezeních si nejprve povídáme. Vyslechnu váš příběh a dokážu z něj vyčíst zásadní momenty a situace, které vedly k tomu, že pro vás byl porod  traumatický. Vědomě pro vás tvořím bezpečné a bezpodmínečné prostředí, abyste cítila, že je vám nasloucháno, že se můžete otevřít a říci nahlas cokoli ve skutečnosti cítíte a prožíváte.  S traumatickými otisky potom pracujeme, nejčastěji skrze kraniosakrální terapii, ale často využívám i jiné léčivé prožitkové techniky. Během sezení dostanete prostor propustit tíhu prožitků z porodu a navrátit se zas o kus blíže svému opravdovému já. Krok za krokem opět najdete svou sílu, energii a schopnost se radovat ze života. 

Cena 2000,- za 90 minut

Příprava na VBAC

Vaginální porod po císaři (tzv. VBAC)  je možný!

VBAC je však specifická situace a obvykle vyžaduje určitou míru přípravy a práce na sobě. Příprava na VBAC může obnášet například počítání příběhů ostatních žen, pečlivé sepsání porodních přání, kvalitní předporodní kurz a výběr vstřícné porodnice. Naději na úspěch ale také zásadně zvýší zpracování emoční zátěže z předchozího porodu císařem, práce se strachem, budování důvěry v jizvu a svou schopnost porodit. Posílení schopnosti vyjádřit svá přání a postavit se za sebe a své dítě je doslova předpokladem k úspěšnému VBAC.  A právě na to se se ženami zaměřuji v sezeních příprava na VBAC. 

Jak probíhá příprava na VBAC:

V první řadě se podíváme na to s čím se v přípravě na VBAC potýkáte. Kromě zpracovávání strachů a případných emocí z předchozího porodu se věnujeme práci s tělem, utváření mentální mapy porodu a přípravě na různé varianty, kultivujeme vaši schopnost se uvolnit, pracovat s bolestí a komunikovat s tělem. Budujeme důvěru v sebe a ve vaše tělo tak, že k porodu jdete v klidu, vyrovnaná a připravená na všechny varianty, ovšem s fokusem na tu nejlepší. V sezeních využívám prožitkové koučovací a terapeutické techniky a vybírám je každé ženě na míru tak, aby seděly její  individualitě. 

Cena 2000,- za 90 minut

Každé setkání se mnou změní váš život k lepšímu. Dejte sama sebe na první místo a dopřejte si péči, kterou si zasloužíte.

Právě teď je ta správná chvíle.